4.5 C
Tirana
Thursday, 28 October, 2021

Berisha me demokratët e Tiranës: Sot një ditë e zezë, po betohet kreu i Meduzës

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka nisur aksionin e tij kundër vendimit të Lulzim Bashës, që e përjashtoi nga Grupi Parlamentar.

Berisha në fjalën e tij ka hedhur akuza kundër Ramës, duke thënë se sot është një ditë e zezë dhe fatkeqësi për kombin. Sipas ish-kreut të qeverisë, Shqipëria në këto 8 vite nuk ka bërë përparime.

Kjo foltore nis në një moment më kritik se çdo kohë tjetër për Shqipërinë. Sot në Parlamentin shqiptar betohet për të tretën herë kreu i Meduzës së krimit shqiptar. Një gangster që nuk njeh normë dhe nuk njeh ligj. Sot është ditë jo fatkeqësie, por mynxyrë kombëtar me betimin për herë të tretë të Edi Ramës. Ai në tetë vite ka varfëruar shqiptarët, të cilët tetë vite për herë të parë në ekzistencën e tyre se të gjithë popujt e Ballkanit. Sot është një fatkeqësie e madhe, pasi betohet njeriu që me vjedhjet, me PPP-të e ka ngjitur vendin në çatinë e botës për korrupsion.

Sot është ditë e vështirë për Shqipërinë, pasi në Kuvend betohet njeriu që duke zbatuar politikat anti-shqiptare, detyrojë në 5 vite të largohen 520 mijë shqiptarë. Lëvizja e lirë është lëvizje e lirë, por unë u kujtoj këtu se qeverisja e PD ia doli që të rritej çdo vit popullsia në Shqipëri. Këtë e thotë INSTAT. Një vend zhvillohet përparon vetëm e vetëm e kur qytetarët e tij mbrojnë interesin kombëtar. Sot për kombin është një ditë e zezë, pasi po betohet një njeri që ka shndërruar Tiranën në një vasal të Beogradit, në një epiqendër të luftës së ftohtë kundër Kosovës”, u shpreh ndër të tjera Berisha.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com