13.5 C
Tirana
Thursday, 2 December, 2021

“Berisha ka frikë nga ndonjë ekstradim”, Ngjela: Saliu është në gjendje të rëndë psikologjike

Ka qenë i ftuar ditën e sotme në Breaking në “Top News “ avokati Spartak Ngjela për të komentuar temën “Mesazhet pas postimeve të Yuri Kim”.

Në fjalën e tij Ngjela është shprehur se Berisha aktualisht është në gjendje të rëndë psikologjike megjithatë është duke folur broçkulla dhe duke mbledhur për ngushëllim vetëm disa njerëz pas vetes.

“E kuptoj që Saliu është në gjendje të rëndë psikologjike sepse është i akzuuar nga superfuqia e botës por flasin broçkulla. Blinken ska gjë në dorë, ai është Sekretar Shteti. Këtë punë e bën FBI, jo Blinken. E di Saliu këtë punë por ai e bënë për të mbledhur të tjetrët rreth vetes.”- tha Ngjela.

Ndër të tjera në fjalën e tij avokati Spartak Ngjela ka përmendur edhe një ligj për ekstradimin të firmosur mes Shqipërisë dhe SHBA-ve.

“Gjendja është në disfavor të klithmave ‘Berisha’, ai ka frikë nga ndonjë ekstradim. Unë di që në korrik me procedurë të përshpejtur është miratuar në Parlament ligji për ekstradimin. Asnjë shtet nuk e ka miratuar. Ligji parashikon që çdo pushtetar i cili ka bërë shkelje kundër Amerikës, nëse kërkohet mund të ekstradohet.’- tha Ngjela.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com