Basha me parti të re? Baton Haxhiu: I leverdis të rrijë në PD e të sulmojë Berishën

 Basha me parti të re? Baton Haxhiu: I leverdis të rrijë në PD e të sulmojë Berishën

Lulzim Basha duhet të qëndrojë brenda Partisë Demokratike, brenda grupi parlamentar ku të ketë mundësi të sulmojë Berishën.

Kështu tha analisti Baton Haxhiu në emisionin ‘Shock’, i pyetur lidhur me mundësinë që ish-kreu i PD të krijojë një parti të re.

Haxhiu tha se Basha mund të kishte krijuar një parti të re pas 8 janarit, kur tentuan ta nxjerrin nga selia e dhunë, por pas humbjes së zgjedhjeve edhe autoritetit, kjo është gjëja e fundit që i leverdis.

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...

“Po të isha me logjikën time unë do isha brenda PD dhe do prisja momentin që Berisha të humbte zgjedhjet lokale, të rrinte me grupin parlamentar. Po bëri parti është dhuratë e Berishës. Unë do rrija brenda në PD dhe do sulmoja Berishën”, tha Haxhiu.

Të ngjashme