5.5 C
Tirana
Monday, 17 January, 2022

“Basha kufomë politike, s’kam ça flas për të. Në seli do shkojmë kur ta vendosim”

Sali Berisha foli për mediat pas shkarkimit të Lulzim Bashës nga delegatët e Kuvendit Kombëtar ku tha se nuk do të donte që të fliste fare për Bashën pas vendimit të sotëm.

Ai u shpreh se Basha është “kufomë politike”. Pyetjes se kur do shkojë në selinë blu, Berisha tha se do të shkojë në momentin e parë që do të vendoset kështu.

“Peng Basha nuk do doja që të flisja për të sot. I rrethuar me batalionin e policisë së Edi Ramës, se ça mund të flasësh për të. Ai tregoi sot që është një kufomë politike dhe asgjë më shumë... Selia e PD është 1 dhe vetëm 1, selia e demokratëve është ajo që është dhe do shkojmë në momentin më të parë që do vendosim.

Nuk është seli e pengjeve, nuk është seli e rrethuar me blinda dhe bandat e Edi Ramës. Ramës i them hiq dorë nga çdolloj përpjekje për t’i garantuar mbijetesë pengut tënd, sepse në mënyrë absolute hoqe apo s’hoqe dorë ky revolucion do të kthehet tek ti..“, tha Berisha.

Ndërsa kur u pyet nga gazetarët nëse do të ketë protesta, duket qeshur ish-Kryeministri tha: “Revolucionin s’i reziston dot kush, mos bëni shaka”.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com