-5.5 C
Tirana
Thursday, 27 January, 2022

“Auuu bravo”, publikohet audio-regjistrimi i bisedës mes Berishës dhe Ramës në 1991

Në emisionin “Opinion” në Tv Klan është publikuar sot një audioregjistrim i rrallë i cili daton që në datën 4 Janar të vitit 1991.

Në këtë audioregjistrim dëgjohet Edi Rama dhe Sali Berisha duke komunikuar mes tyre për lëvizjen antikomuniste.

Sali Berisha: Skandal… Shiko ne po përpiqemi me qejf, të moderuar që të mos kemi përgjegjësi për këtë…. po të jetë për përgjegjësinë le ta mbajnë këta..

Edi Rama: Ta mbajë le ta mbajnë, një gjë po ju them kjo që po bëhet nuk bëhet për frikë, po bëhet për tolerancë, nuk po bëhet për frikë, nëse këta tolerancën e marrin për frikë, bjeruni.

Berisha: Auu bravo… Shumë të drejte ke.

TË NGJASHME

TË FUNDIT