8.5 C
Tirana
Monday, 25 October, 2021

Atentati në Greqi, pamjet kur shqiptari u gjet i shtrirë në mes të rrugës

Mediat greke kanë zbardhur detaje të tjera të shqiptarit të plagosur me armë zjarri një ditë më parë në lagjen Kyfisia të Athinës, i cili u qëllua në mes të rrugës.

Televizioni Alpha ka publikuar pamjet e para nga vendi i ngjarjes, ku duket shqiptari i shtrirë në trotuar pak minuta pasi është qëlluar me armë.

Aty janë edhe punonjësit e policisë, të cilët pasi shkuan në vendngjarje i dhanë ndihmën e parë 34-vjeçarit.

Plumbat e armës e kanë prekur në bark dhe në këmbë. Teksa po i jepnin ndihmën e parë, efektivët po kontrollonin edhe në xhepat e 34-vjeçarit për të gjetur dokument identifikimi.

Shqiptari i plagosur rezulton të jetë person i njohur për autoritetet greke. Televizioni Alpha raporton se ai ka precedent të mëparshëm penal, madje e konsideron si “person me të kaluar të rëndë dhe është mjaft i njohur për policinë”.

Identiteti i tij nuk është bërë publik. Ndërkohë, hetuesit janë duke punuar për të identifikuar dhe arrestuar autorët, si dhe për të zbardhur shkaqet.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com