12.5 C
Tirana
Monday, 17 January, 2022

Arrestohet në Romë ish-kryeprokurori Adriatik Llalla

Ish-Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla është arrestuar në Itali pasi është shpallur në kërkim nga autoritetet shqiptare.

Klan News raporton se Llalla është arrestuar në Romë në datën 10 Dhjetor.

Adriatik Llalla u shpall në kërkim ndërkombëtar më 8 Tetor pasi është dënuar me 2 vite burgim nga Gjykata e Posaçme e Apelit për veprën penale fshehje e pasurisë.

Po kështu, për 5 vite nuk mund të ushtrojë asnjë funksion publik. Gjykata i konfiskoi edhe 22 mijë metra katror truall dhe një apartament në Durrës.

Shpallja në kërkim ndërkombëtar e ish-numrit një të organit të akuzës u bë pas 15 ditësh kërkime ndaj tij, pasi uniformat blu nuk mundën ta gjenin. Sipas sistemit TIMS, Adriatik Llalla ishte larguar nga Shqipëri në muajin Nëntor.

TË NGJASHME

TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com