Arrestimi në Dubai i Amant Josifit/ Denoncimi i Berishës në Kuvend: Si u mbajt i fshehtë lajmi për një javë nga Rama

 Arrestimi në Dubai i Amant Josifit/ Denoncimi i Berishës në Kuvend: Si u mbajt i fshehtë lajmi për një javë nga Rama

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me arrestimin e ish-këshilltarit të ish-ministres Olta Xhaçka, Amant Josifi.

Ky i fundit u arrestua në Dubai, ndërsa ishte në kërkim nga autoritetet spanjolle për mashtrim me call-centre. Nga foltorja e Kuvendit, Berisha tha se kryeministri Edi Rama është mbrojtja politike e Josifit.

“Arrestimi i tij u mbajt i fshehtë nga Rama dhe Taulant Balla. Po bën një javë që është arrestuar.”, tha Berisha.

KUSH DUHET TA DREJTOJË PARTINË DEMOKRATIKE?

View Results

Loading ... Loading ...

vijon…

tiranaweb.al


Të ngjashme