• 09/06/2023

Aksident me 1 të vdekur dhe 3 të plagosur

 Aksident me 1 të vdekur dhe 3 të plagosur

Një person humbi jetën ndërsa tre të tjerë u plagosën gjatë një aksidenti të rëndë rrugor që ndodhi pasditen e kësaj të marte në aksin Milot-Rrëshen. Policia bëri të ditur se aksidenti ndodhi rreth orës 17:00, pranë fshatit Skuraj dhe në të janë përfshirë dy automjete.

Sipas uniformave blu një automjet tip “Renault” u përplas me një tjetër makinë tip “Ford”, ku si pasojë morën dëmtime 4 shtetas, të cilët u transportuan me urgjencë në spitalin e Traumës në Tiranë.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve 52-vjeçari që drejtonte makinë Ford nuk mundi t’i mbijetojë plagëve të marra dhe ndërroi jetë në spital disa orë pas aksidentit.

Të ngjashme