• 10/06/2023

Aksident i rëndë në Selenicë, një e vdekur dhe 3 të plagosur nga e njëjta familje

 Aksident i rëndë në Selenicë, një e vdekur dhe 3 të plagosur nga e njëjta familje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Selenicë. Bëhet e ditur se një grua ka ndërruar jetë, ndërsa 3 persona të tjerë janë plagosur.

Burime për Tirana Web bëjnë të ditur se viktima është një 69-vjeçare, e cila po udhëtonte në makinë me dy djemtë dhe nusen e njërit prej tyre.

Mësohet se njëri prej djemve, A. Kapaj, ndodhet në gjendje të rëndë në spital. Policia po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

“Sot, rreth orës 22:38, në aksin rrugor Selenicë-Vlorë, shtetasi S. K., rreth 28 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Opel”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe si pasojë ka dalë nga rruga.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë shtetasja T. K., rreth 69 vjeçe, pasagjere në këtë automjet. Gjithashtu kanë ngelur të dëmtuar drejtuesi i automjetit si dhe 2 pasagjerët e tjerë, shtetasit A. K., dhe M. K, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me zbardhjen e rrethanave të aksidentit”, njofton policia.

Të ngjashme